Pointfighting Cup - Ötven érem Milánóból!

Pointfighting Cup! A Halker-KiralyTeam Kick-box Akadémia ismét hatalmas sikereket aratott, ezúttal Milánóban!

Pointfighting Cup 2016 Milánó Halker team

A négy évre visszanyúló kezdeményezés, hogy a kick-box sport legnépszerűbb szakágának, a pointfightingnak külön versenyt rendezzenek, révbe ért. Idén 16 ország több mint 1000 versenyzője volt jelen Milánó külvárosában, Castellanzában.

Az évről évre nagyobb és színvonalasabb viadal immáron két naposra duzzadt, minden pointfighter nagy örömére. A csepeli Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia harcosai a kezdettől fogva részt vesznek a milánói Andrea Ongaro versenyén. Ezt az Európa kupát mintha nekik találták volna ki, hiszen a csapat specialitása a pointfighting, amiben több mint 11 éve a világranglista vezetői.

A csapat, több mint 30 versenyzővel vágott neki az olaszországi Pointfighting Cup versenynek, hogy minél több kupát gyűjtsön be. Szombaton, a nagy mezőnnyel felvonuló felnőtt korosztály súlycsoportos küzdelmei, a csapatküzdelmek és a Grand Champion küzdelmek voltak soron.

A nyílt kategóriában (Grand Champion) azok indulhattak, akik megnyerték a súlycsoportjukat. A legfontosabb döntőket a színvonalas esti gálán tartották, amit kommentátorral és TV közvetítéssel népszerűsítettek az olasz házigazdák. Már az első nap számos győzelmet zsebelhetett be a Király István Mesteredző által vezetett csapat, a gálán pedig szinte mindegyik döntőben érdekeltek voltak a csepeliek.

2016-os év eddigi 6 Világkupáján NEM veszített döntőt a KirályTeam, a legfontosabb kategóriákban (férfi Grand Champion, felnőtt Csapat). Ezen a jó szokáson nem változtattak a klasszisaink itt Olaszországban, a Pointfighting Cup 216-on sem és így Csepelre kerültek idén is a legfontosabb trófeák.

Vasárnap az utánpótlás volt soron mindhárom korosztályban. Az éremgyűjtés itt is remekül ment, fegyelmezett és okos küzdelmekkel meneteltek a dobogóig a fiatalok, a rutinosabb és az újonc versenyzők is egyaránt.

Az összesített éremtábla elsőséghez nem fért kétség most sem, hiszen összességében 23 arany, 14 ezüst és 13 bronzérmet kasszíroztak Csepel büszkeségei!