GLORY 34 Denver - eredmények

Bár a gála már pár napja lement, a GLORY 34-ről még mindig nem sokat látni az eredményeken kívül. Pedig lenne miről beszélni!

GLORY 34 lead

Kicsit visszafelé haladva az események időrendi sorrendjében, Nieky Holzken és Murthel Groenhart immáron harmadszorra találkoztak pályájuk során. Az est főmeccse pedig sem izgalmakban, sem technikailag, sem sportszerűségben nem okozott csalódást senkinek. Nem volt balhé, lázadozás, elégedetlenség, a meccs után pedig lezártnak tekintve a történetet Holzken és Groenhart még pólót is cseréltek egymással, majd mosolyogva fényképezkedtek.

Először a páros 2010-ben találkozott, amikor is Holzken egy extra menetben nyert a pontozólapokon. A visszavágó váratott magára pár évet - a GLORY 26 2015-ben azonban nagyot szólt! A meccs elképesztően jóra sikerült, sokan a mai napig úgy gondolják, hogy Groenhart nyert, de a pontozólapokon Holzkent hozták ki.

Holzken hamradik találkozójuk előtt Yoann Kongolo ellen is megvédte az övét, majd jött ismét Groenhart és a GLORY 34. Természetesen Groenhart se ült a babérjain, idő közben a GLORY 31 tornát nyerte meg, ahol nem csak Karim Benmansour-on, de saját csapattársán, Kongolon is átgázolt. Hiába, az üzlet az üzlet.

Simon Marcus is visszatért a GLORY 34-en. Ő miután nemrég elbukta az övét, most igyekszik visszatornázni magát egy címmeccsre. Jó úton halad, hiszen bár Dustin Jacoby mindent megtett, Marcus elképesztő ereje most is megmutatta magát. A második menetben egy rúgását blokkolva Jacoby karja eltört, így a meccset leállították.

Akinek még ez sem volt elég, annak ott volt a magyar származású Gabriel Varga parázs meccse Robin van Roosmalen ellen és a négy fős középsúlyú torna, Israel Adesanya-val. Mit lehetne mondani? Adesanya-t egyszerűen látni kell! Mellesleg a győzelmeikkel Roosmalen és Holzken utoérték Rico Verhoeven-t, így a GLORY berkein belül már mindhármuknak 12 nyertes meccse van.

Eredmények

• Nieky Holzken egyhangú pontozással legyőzte Murthel Groenhart-ot (48-47 x3) és megvédte váltósúlyú címét

• Israel Adesanya megosztott pontozással legyőzte Yousri Belgaroui-t (30-27, 28-29, 29-28) a középsúlyú torna fináléjában

• Simon Marcus TKO győzelmet aratott a második menetben Dustin Jacoby felett (kartörés)

• Israel Adesanya egyhangú pontozással legyőzte Robert Thomast (30-25, 29-26, 30-25) – középsúlyú torna negyeddöntő

• Yousri Belgaroui egyhangú pontozással legyőzte Ariel Machadot (29-28 x3) – középsúlyú torna negyeddöntő

• Robin van Roosmalen TKO győzelmet aratott a negyedik menetben Gabriel Varga felett (Varga emberei leállították a meccset), ezzel pedig elnyerte a pehelysúlyú övet.

• Saulo Cavalari egyhangú pontozással legyőzte Brian Douwest (30-26 x3)

• Tongchai Sitsongpeenong a második menetben kiütötte Casey Greene-t

• Richard Abraham egyhangú pontozással legyőzte Michael Mathetha-t (30-27 x3)

• Justin Houghton megosztott pontozással legyőzte Jonathon Wyderko-t (29-28, 28-29, 30-27)

• Danny Mitchell egyhangú pontozással legyőzte Joe Rodriguez-t (30-27 x3)

• LT Nelson TKO győzelmet aratott Justin Moss felett a harmadik menetben, miután Moss emberei leállították a küzdelmet

• Dan Wilson egyhangú pontozással legyőzte Carl Rogers-t (29-28. 30-27, 29-28)

• Sean Madden egyhangú pontozással legyőzte Will Baisley-t (30-26 x3)

• Michael Abad Santos egyhangú pontozással legyőzte Noufel Al Kasri-t (30-26 x 3)