Győzelmek éjszakája 9 - Két Európa-bajnok egy este alatt

A hétvégén Esztergomban rendezett Győzelmek éjszakája 9 gálát a rendező Fighting Kempo csapata igen jól zárta!

Győzelmek éjszakája 9

A hagyományoknak megfelelően idén is telt ház fogadta a Győzelmek Éjszakája 9 K-1 szabályrendszerű Full Contact gála résztvevőit Esztergomban.

Pokorni Ádám TKO-val a WKF Kickbox szövetség 84.6 kg-os profi K-1 Európa bajnoki címét, míg Szendrei Rebeka egyhangú pontozással a szervezet 62.3kg-os profi K-1 Európa-bajnoki övét zsebelte be szerb ellenfelekkel szemben.

A kontinensbajnoki sikerért hónapokon át kemény készült az esztergom-kertvárosi harcos, a mérkőzése azonban nem tartott sokáig. Már az első menetben mattolta ellenfelét, a Szerbiából érkezett Velimir Popovic-ot.

A 84,6 kg-os súlycsoportban eredetileg 5x3 percesre tervezett összecsapáson remekül kezdett Pokorni, aki háromszor olyan erővel combon rúgta Popovic-ot, hogy ellenfele mindannyiszor padlóra került és a harmadik ilyen akció egyben az utolsónak is bizonyult.

A kempo stílusban világ- és Európa-bajnok, 25 esztendős Pokorni technikai kiütéssel nyert és a kontinens legjobbja lett a profik között.

„Nagyon jó érzés volt ismét hazai pályán, családtagok, barátok és ismerősök előtt bunyózni. Mindenképpen meg akartam nyerni az Eb-címet, ezért keményen készültem és a meccset is nagyon komolyan vettem. Arra azért nem számítottam, hogy ilyen gyorsan sikerül befejeznem a küzdelmet.” - nyilatkozott Pokorni Ádám az eredményhirdetés után.

Pokorni Milán egy gyors, első menetes kiütéssel hozta a meccsét, de nagyszerű küzdelmeket hozott a többi profi és az amatőr mérkőzések is.

Ahogy a szervezők írták: "Jövőre jön a GYŐZELMEK ÉJSZAKÁJA 10!!!"