Három érem a veterán Világbajnokságról

freestylewrestling_black

Görögország fővároságban, Athénban zajlik jelenleg is a 2015. évi veterán világbajnokság szabad- és kötöttfogású versenye, valamint a birkózás történetében először a női veteránok küzdelmei. Magyarország férfi szabadfogásban tizennégy birkózóval képviseltette magát, akik közül Sipos Csaba, Jászkai Imre és Toma Mihály is dobogóra állhatott.

Az A, C, D, E, F és G kategóriában szurkolhattunk legidősebb versenyzőinknek, a veteránkorú birkózóknak, akik a világbajnoki érmekért csaptak össze számos ország résztvevőivel Athénban. A mieink közül a legkiemelkedőbb eredményt az 1975-ös minszki világbajnokság bronzérmese, Toma Mihály érte el, aki a G (legidősebbek kategóriája) kategória 85 kilójában három győzelem után fináléba jutott, ott azonban nem sikerült az újabb bravúr, 11-6-nál betusolta orosz ellenfele, így fantasztikus ezüstérmet szerzett súlycsoportjában. A magyar csapat további két éremnek örülhetett, hiszen a dobogó harmadik fokára állhatott az F kategória 69 kilójában Jászkai Imre, valamint az A kategória 69 kilójában Sipos Csaba is. Volt, aki csak épphogy lecsúszott az éremről, hiszen ötödik lett Sipeki Károly (C - 85 kg), Lakatos Győző (D - 85 kg) és Szalay Péter (G - 69 kg) is.

A részletes eredménylista ITT tekinthető meg.

/forrás: birkozoszov.hu/