Magyar világbajnokok Lengyelországban

Húsz magyar versenyző utazott el Lengyelországba a WSJO Sport JiuJutsu Világbajnokságára. A hazai kemposok számára nem volt ismeretlen ez a szabályrendszer, az elmúlt 2 évben összesen 14 aranyat gyűjtöttek. A sorozat idén sem szakadt meg, hisz' további érmeket szereztek világbajnok versenyzőink!

[caption id="attachment_9881" align="aligncenter" width="504"]sportjiujutsu_magyarkuzdelem Fotó: Magyar Kempo Szövetség[/caption]

Az első versenynapon összesen 12 magyar érem született, ebből 6 arany! Köztük különösen szépen csillog Megyei Szabina aranyérme, aki felnőtt kategóriában állhatott a dobogó tetejére.

Az első nap eredményei (a Magyar Kempo Szövetség adatai alapján):

Aranyérmeseink: Baljer Roxána, Ódor Lili, Megyeri Szabina, Kiss Krisztián, Lacza Ábel, Komár Dániel.

Ezüstérmeseink: Baljer Kitti, Vigyikán Vince, Ditchen Dániel, Kockás Dávid

Bronzérmeseink: Vigyikán Vita, Pásztor Ádám

Lacza Ábel duplázott, hiszen a Sport Jiujutsu Fighting (12-14 év, -45 kg) és Grappling Gi kategóriákat (12-13 év -45 kg) is megnyerte, Gerstner Róbert aranyérmes lett a felnőtt nehézsúlyú Grappling Gi kategóriában, Hegyi Dávid pedig ezüstöt nyert kategóriájában!

[caption id="attachment_9880" align="aligncenter" width="550"]sportjiujutsu_magyarcsapat fotó: Magyar Kempo Szövetség[/caption]

Képek a versenyről a Magyar Kempo Szövetség Facebook oldalán érhetők el, IDE kattintva.