Szlovák Open - több, mint 60 kickbox érem!

Szlovák Open plakát

Szlovák Open! Újabb nemzetközi tornán, a 2016.02.19-21 között rendezett Szlovák Openen szerepeltek remekül hazánk sportolói.

A felvidéki Besztercebányán hétvégén tartott rendezvényen résztvevő 9 ország 800 sportolója fullcontact, k1, point fighting, kick light és light contact szabályrendszerekben mérhették össze tudásukat.

Amit eddig biztosan tudunk, hogy a Dragon Team versenyzője, Gyurcsák Nikoletta kettő ezüstérmet szerzett, a Controll SE Kick-Box Szakosztály 4 arannyal, 4 ezüsttel és 10 bronzzal tért haza.

Az Unicentral Bull's versenyzői közül Nardelotti Zoltán 1. helyezett lett a felnőtt férfi K1 81 kg-os kategóriában, Kuti Lilla a felnőtt női K1 52 kg-os kategória ezüstjét hozta el, Leiszter Csaba a felnőtt férfi K1 +91 kg-ban hódította el az aranyat, míg Karácsony Dávid a felnőtt férfi K1 67 kg 3. helyét szerezte meg.

A Debreczeni Team szintén aratott - 13 verenyzőjével 10 aranyat, 5 ezüstöt és 10 bronzot szerzett meg.

Komoly sikereket ért el a Szigetszentmiklós-Tököl SE is. Az 5 aranyérem, 4 ezüstérem és 8 bronzérem jól mutatja a klubban folyó minőségi munkát, valamint a versenyzőik és edzők tehetségét.

Gyöngyösi Kevin mindkét szabályrendszerben, melyekben indult érmet szerzett. Bakó Krisztián hét küzdelemmel egy bronz és egy ezüstérmet szerzett. Fésű Lajos ezüstöt, míg Kolozsvári Kinga magabiztosan győzött mindkét szabályrendszerben.

A verseny második napján következtek a felnőtt versenyzők viadalai, ahol Wágner Vivien magabiztosan szerezte meg a light contact 65kg aranyérmét, majd később full-contactban is győzedelmeskedni tudott.

Laszák Zoltán a 75 kg K1 kategória aranyát hozta el nagy, látványos csaták után.

Érmesek lettek:

Aranyérmesek: Wágner Vivien full és light-contact, Laszák Zoltán K1, Kolozsvári Kinga light és kick-light  kategóriában

Ezüstérmesek: Fésű Lajos, Bakó Krisztián, Gyöngyösi Kevin, Szikora Levente

Bronzérmesek: Gyöngyösi Kevin, Farkas Julianna, Bakó Krisztián, Soós Marianna 2x, Szikora Levente, Kolozsvári Enikő, Soltvadkerti Dániel

FRISSÍTVE:

Király István mesteredző tanítványai, a Halker-Király Team ismét az éremtábla élén végeztek: 12 arany, 14 ezüst és 17 bronzérem lett a mérleg!

Erdei Brúnó, junior -86 kg (K1)
Bozók Szabolcs, kadet 2 -52 kg (light-contact)
Hammer Martin, kadet 2 -69 kg (kick-light)

Bálint Zoltán, -79 kg (light-contact)
Hammer Martin, junior -69 kg (light-contact)

Simonics Elizabet, kadet 2 -65 kg, +65 kg
Hammer Máté, kadet 1 -28 kg (light-contact)
Erdei Dominik, kadet 2 +65 kg (light-contact), +69 kg (kick-light)
Bálint Zoltán, -74 kg (light-contact)
Jóni Andrea, -70 kg (light-contact), -65 kg (kick-light)
Kitzinger Adrienn és Balázs Jácint

Összesen tehát eddig 31 aranyról, 30 ezüstről és 46 bronzról tudunk! Akárhogy is számoljuk, ez 107 érem! Minden résztvevő csapatnak és edzőnek gratulálunk!