Halker-KiralyTeam - Két verseny, 60 érem

Halker-KiralyTeam

A 2016-os esztergomi utánpótlás OB - mely az utánpótlás korúak számára a versenyszezon utolsó állomása volt - és a szintén Esztergomban rendezett Light-contact, Kick-light OB több, mint 60 érmet hozott a csepeli harcosoknak, a Király István mesteredző vezette Halker-KiralyTeam Kick-box Akadémiának!

Amint azt a Halker-KiralyTeam Facebook oldalán közzétett bejegyzések hírül adták, az utánpótlás OB-n a cél a Magyar Bajnoki cím elnyerése és az augusztusi írországi utánpótlás VB-re való kijutás volt.

A szabályok szerint minden egyes kategóriában (korosztály, súlycsoport) két fő képviselheti hazánkat Dublinban, az írországi Utánpótlás Világbajnokságon. A két delegált a mostani OB döntő bajnoka és a ranglistán legjobban szereplő versenyző. Az évad versenyein a csepeli harcosok sorra gyűjtötték a ranglista pontokat és már számos súlycsoportban kivívták a kijutás jogát, most pedig azok voltak soron, akik a Magyar Bajnoki cím elnyerésével biztosították be a repülőjegyüket Dublinba.

A 3 tatamis szabályrendszerben (pointfighting, light-contact, kick-light) összesen 93 bajnoki címet (gyerek fiú-lány, kadet 1 fiú és leány, kadet2-es korosztály fiú és leány, valamint a junior korosztályok női és férfi versenyző részvételével) osztottak ki, és a csepeli Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia ifjú sportolói 26 esetben állhattak fel a dobogó legmagasabb fokára és a klubcsapatok közötti éremtábla élére!

Számos fiatal versenyző igen magabiztos küzdelmekkel mutatta meg, hogy a KirályTeam már jó ideje nem csak a pointfightingban erős, hiszen a light-contact és kick-light szabályrendszerekben se találtak legyőzőre!

Az OB döntőt követően az utánpótlás korú versenyzők rövid pihenőt tartanak, s máris belevágnak a felkészülésbe. A két hetes futóprogramot követően a négy hetes edzőtábor következik, majd az augusztusi utánpótlás világbajnokságra kerül sor, ahonnan remélhetőleg csillogó érmekkel érkeznek haza hazánk kiválóságai, hogy méltóképpen öregbíthessék Csepel és a magyar kick-box hírét a világban!

Az utánpótlás OB-n Király István Mesteredző tanítványai végül 26 aranyat, 19 ezüstöt és 7 bronzérmet nyertek! De itt még nem volt megállás, hiszen rögtön az utánpótlás OB másnapján került sor a felnőttek Magyar Bajnoki döntőjére, két tatamis szabályrendszerben, a light-contactban és a kick-lightban.

A Halker-KirályTeam sportolói itt is igen erősen szerepeltek -  5 fő vívta ki az októberi Európa-bajnokságon való indulás jogát, és nyerte el a Magyar Bajnoki címet. Természetesen itt sem maradt el az éremtábla elsőség, hiszen a kick-light szabályrendszerben, holtversenyben végzett az éremtábla élén 3 aranyéremmel, a light-contact szabályrendszer éremtábláján pedig 5 aranyéremmel, magasan az élen végeztek a csepeliek.

A két versenyen tehát összesen 64 érmet szerzett a csepeli klub!